top of page

כתבות ומאמרים

#30 // הביטוח הלאומי קיזז בטעות אלפי שקלים מקצבת עיוור
אב לשלושה ילדים טוען כי הגיע לפת לחם בעקבות הפחתה דרמטית בסכום הקצבאות שקיבל בשנתיים האחרונות. הביטוח הלאומי: "הוא יזוכה ב־30 אלף שקל".

זיו אור עו"ד

#29 // חברת כ.א.ל עיקלה כספים של ניצול שואה ממעלות-תרשיחא
יוסף כץ, אלמן בן 81, שמטפל בבנו הנכה, המתין לכספים מחברת הביטוח, כדי לרכוש רכב, לאחר שרכבו הקודם נהרס כליל בתאונה. אלא שאז התברר לו שחברת כ.א.ל שמה את ידה על הכספים.

זיו אור - משרד עורכי דין

#28 // בגלל קורונה ובירוקרטיה: מיכאל הנכה תקוע בבית
מיכאל רוזנברג, 73, נכה בשיעור של 100% המתנייד בקלנועית ומתגורר בדיור ציבורי בכרמיאל, ממתין יותר משנתיים להתקנת רמפה במדרגות הגישה לבניין מגוריו. ההתקנה מתעכבת מסיבות שונות.

זיו אור - משרד עורכי דין

#27 // אלכסנדר אוגליקו נגד הביטוח הלאומי
אלכסנדר אוגליקו תושב עפולה ביקש לטוס לאוקראינה לקבר אימו, הביטוח הלאומי הוציא צו עיכוב יציאה מהארץ. עכשיו הוא תובע את הביטוח הלאומי בטענה כי רשלנות הפקידים הובילה לצו.

זיו אור - משרד עורכי דין

#26 // האסירים החדשים - 300 אלף חייבים בהוצאה לפועל
אדם שנמצא בחוב שקול לעתים לאדם שנמצא בכלא - חופש המחיה ויכולת התמרון מצומצמים ולפעמים אפילו הקשר עם הסביבה מוגבל מאוד. ואולם, בניגוד לאסירים, החייבים לא מקבלים תמיכה ושיקום, ונדרשים לקחת הלוואות שעשויות למוטט אותם.

זיו אור - משרד עורכי דין

#25 // שידור רדיו 'כאן' ברשת ב' 

עו"ד זיו אור המתמחה בדיני עבודה מתראיין בתוכניתו של ערן זינגר ברשת ב' ועונה על שאלות המאזינים בתקופה המאתגרת בצל הקורונה- דיני עבודה, חובות מעסיק, זכויות עובדים ועוד.

זיו אור - משרד עורכי דין

#24 // הוצאתם צו בידוד? קחו אחריות

כל העיניים צריכות להיות נשואות היום לבג"ץ, לעתירה שהוגשה כנגד המדינה במטרה לחייבה לממן את ימי המחלה לעובדים השוהים בבידוד. משמעות ההחלטה שתתקבל שם קריטית לכולם, בטווח הקצר והארוך, ועשויה להסתכם בעלויות של מיליארדי שקלים.

זיו אור - משרד עורכי דין

#23 // רשות המסים הציבה דרישות סותרות, ביהמ"ש ביטל את חיוב המס

בית המשפט המחוזי בחיפה ביטל שומות מס שהוצאו לנישום, לאחר שקבע כי לא יכול להיות מצב שבו אגף אחד של הרשות (מע"מ) יחייב על בסיס קביעה אחת - בעוד אגף אחר (מס הכנסה) יחייב על בסיס קביעה הפוכה.

זיו אור - משרד עורכי דין

#22 // קבלן איחר במסירת דירה ונדרש לפיצויים של 100 אלף שקל

שני זוגות שרכשו דירה בפרויקט מגורים בחצור הגלילית הגישו תביעה לפיצויים בגין איחור של יותר מ-4 חודשים במסירת הדירות. בית המשפט: לא מדובר בעיכובים חיצוניים, יש לפצות על האיחור.

זיו אור - משרד עורכי דין

#21 // הקבלן התרשל בשמירה על הבטיחות? אל תקנו ממנו דירה

מי שנתקל בפרסומים על חשש לחיידק סלמונלה בטחינה של רשת שיווק גדולה - יחשוב פעמיים אם לרכוש שם שוב. אז למה הצרכנים עדיין רוכשים דירות מקבלנים שבאתר הבנייה שהם מנהלים נפצע או נהרג עובד?

זיו אור - משרד עורכי דין

#20 // חלק ב': כך הסתבך פגוע הנפש עם סלקום - סלקום תמחק את החוב

בוואלה! NEWS פורסם כי חברת הסלולר תבעה בהוצאה לפועל את מ', המוכר כנכה 100%, לאחר שלטענתו חויב בגין מכשיר חדש בניגוד לרצונו. עם השנים החוב תפח, וכעת בחברה החליטו לסגור את התיק. סלקום: "לאור רגישות המקרה, יצרנו קשר כדי לבטל את החוב"

זיו אור - משרד עורכי דין

#19 // חלק א': כך הסתבך פגוע הנפש עם סלקום - חתימה מזויפת וחוב של אלפי שקלים

מ' בן ה-33 נכנס לסניף סלקום בכרמיאל כדי לתקן את מכשירו. בניגוד לרצונו, יצא עם טלפון חדש - וחויב בעסקה חדשה. כעבור חמש שנים המכשיר עדיין אצלו, ללא שימוש, חובו עומד על אלפי שקלים וסלקום תובעת אותו בהוצאה לפועל.

זיו אור - משרד עורכי דין

#18 // זה יכול לקרות לכל אחד: מי אמור לשלם על רכב שפתאום עולה באש?

חודש לאחר עלייתו לכביש של ג'יפ מרצדס יוקרתי, הותקנו בו אביזרים ולאחר מספר חודשים הרכב היוקרתי עלה פתאום באש בחניית הבית • בית המשפט חייב את חברת הביטוח לשלם פיצוי לבעל הרכב, ולא את החברה שהתקינה את האביזרים.

זיו אור - משרד עורכי דין

#17 // חוק נתוני האשראי הוא (עוד) מתנה לעשירים

מאגר נתוני האשראי יאפשר לעוד ועוד חברות להנציח את המצב הקיים: הלוואות זולות לבעלי יכולת והלוואות יקרות לעניים. זה המשך ישיר של מה שקורה במסדרונות הכנסת. דעה.

זיו אור - משרד עורכי דין

#16 // הקו הדק בין תביעת דיבה לתביעת השתקה

בית משפט השלום בחיפה יידרש בקרוב להכריע בסכסוך שכנים לכאורה, במסגרתו נטען כי בעל נכס בעיר ניהל
בית בושת, לשני יש הוכחות לכך, והראשון תבע אותו על לשון הרע.

זיו אור - משרד עורכי דין

#15 // פשיטת רגל

הליך פשיטת הרגל, אף כי אינו נח מבחינה תדמיתית, עשוי בהרבה מן המקרים להוות פתרון לחייבים אשר נקלעו למבוי סתום בכל הנוגע לתשלום חובותיהם, ובפועל, ההליך הינו בבחינת מנהרה אשר בסופה נקודת אור - הוא קבלת "הפטר". הפטר פירושו- החלטת בית המשפט הקובעת שהחייב פטור מכל חובותיו.

זיו אור - משרד עורכי דין

#14 // איחוד תיקים עלול להיות תיק לכל החיים

אנשים מוצאים עצמם במצב בו הם חייבים הרבה כסף בתיקי הוצאה לפועל, נמצאים בפני דילמה אמיתית באשר לאופן בו הם יסדירו את חובותיהם, זאת בהתייחס ליכולת הפירעון שלהם והזמן שיידרש לשלם את מלוא חובותיהם.

זיו אור - משרד עורכי דין

#13 // שאלת ה-5000 שקל 

משרד עו"ד אור - מרדכי ושות' מחיפה הגיש תביעה נגד ראש עיריית בית-שאן רפי בן שטרית וסגנו אליעזר כהן זרה על הפרת הסכם. טוענים: "כל פניותינו להסדר החוב העלו חרס"

לכתבה ברשת ב' >>

זיו אור - משרד עורכי דין

#12 // מלכודת הדבש של לקיחת הלוואות בישראל

בתקופה האחרונה אנחנו מוצפים מכל עבר בהצעות להלוואות. חברות כרטיסי האשראי, הבנקים, חברות הביטוח וחברות פרטיות נוספות משווקות לנו, הלקוחות, הלוואות בתוך 36-24 שעות, בלחיצת כפתור או שיחת טלפון...

זיו אור - משרד עורכי דין

#11 // לראשונה הוגשה תביעת דיבה על תוכן הודעות שהועברו בווטסאפ

קביעה פלילית לכאורה של משתתף בקבוצת דיון של חברי מרכז ליכוד כלפי אדם שאינו חבר בקבוצה, גררה תביעת לשון הרע מצידו. עוה"ד: “כל פרסום משפיל יכול להוביל לתביעה”

זיו אור - משרד עורכי דין

#10 // קורבן ראשון של חורף: מצא את מותו בורך למועדון הגמלאים

לוחמי האש, שחילצו את הנהגת שנתקעה במנהרה ברחוב חלוצי התעשייה, לא הבחינו ביוסף קילינסקי, ככל הנראה
מאחר שעבר למושב האחורי של מכוניתו.

זיו אור - משרד עורכי דין

#9 // תובעים פיצוי ממפרסם פוסט: התאבד בגלל שיימינג

גרושתו וילדיו של תושב הצפון טוענים כי פרסומים שקריים על אודותיו בפייסבוק הביאו להתאבדותו. הנתבע אישר כי הפרסום נועד ללחוץ עליו להחזיר כסף, אך מתכוון לטעון במשפט "אמת דיברתי"

זיו אור - משרד עורכי דין

#8 // תקלה בטיחותית שהייתה יכולה להסתיים בסכנת חיים

לקוח נכה, שרכש רכב חדש ותקול מחברה מוכרת, טורטר לא פחות מ-20 פעם למוסך ובכל פעם נשלח לביתו. ״מדובר בתקלה בטיחותית שהייתה יכולה להסתיים בסכנת חיים ואפילו מעבר לכך״.

זיו אור - משרד עורכי דין

#7 // מהי ליטיגציה?

תחום הליטיגציה (התדיינות) בעולם המשפט בא לתאר תחום הנוגע למיומנות אישית בכל הנוגע לאופן ההתדיינות בבית המשפט. תחום זה מהווה כיום נישה ייחודית ולה התמחות נפרדת במשרדי עורכי דין רבים הן בישראל והן ברחבי העולם.

זיו אור - משרד עורכי דין

#6 // פינוי מושכר- שוכרים שלא עומדים בתנאי הסכם השכירות

אחת מן הבעיות איתם מתמודדים משכירים רבים היא התופעה בה השוכר מפסיק בתשלומי שכר הדירה ומסרב במקביל לפנות את הנכס. משכירים רבים מתארים מצבים כאלו כמצבים בהם הם חשים חסרי אונים ממש ובמיוחד במקרים בהם לא דרשו במעמד החוזה ערבים כפי שמותיר להם החוק.

זיו אור - משרד עורכי דין

#5 // איך לחתום על חוזה מקרקעין מבלי שהקרקע תישמט מתחת לרגלים

קניה ומכירה של דירת מגורים נחשבים לצעד הכלכלי המשמעותי ביותר שכמעט כל אחד מאתנו עושה לפחות פעם אחת בחייו. אסקור לפניכם טיפים בודדים שחשוב לזכור לפני שממהרים לחתום על הסכם המכירה, זכרו!! ככל הנראה זו העסקה של חייכם.

זיו אור - משרד עורכי דין

#4 // הצק חזר? יש דרך חזרה

על פי נתוני בנק ישראל מתחילת שנת 2014 ועד סוף חודש יולי, כ- 1.6 מיליון צ'קים חזרו במהלך תקופה זו, בסכום של כ- 15 מיליארד שקל. סיבת ההחזרה היא "אי כיסוי מספיק". 

זיו אור - משרד עורכי דין

#3 // התבטאויות על רקע לאומני בעבודה

התבטאויות על רקע לאומני ברשתות החברתיות גורמת למעסיקים בעיה אמיתית, מעבר לדילמה המוסרית האישית של כל מעסיק על פי לאומיותו, דתו ודעותיו. התבטאות עובדים ברשתות - החברתיות מביאה למצב בעייתי ביותר בו המעסיקים ניצבים במרכז המתח בין חופש הביטוי מחד, לבין זכות המעסיק לשמור על קניינו הוא עסקו.

זיו אור - משרד עורכי דין

#2 // חברה מפרת חוק

יזמים פותחים חברה לצרכים שונים, חלקם לא תמיד עבור הפעלה של מיזם עסקי כזה או אחר (כחלק מתכנון מס, נאמנות וכדומה). רבים מאותם אלה שפותחים חברה כלל לא מגיעים לכדי הפעלתה או לעשות שימוש בה ואף לא פותחים לאותה חברה תיק במס הכנסה ומע"מ.

זיו אור - משרד עורכי דין

#1 // לפני שאתה נכנס לשותפות תבדוק איך אתה יוצא ממנה

בין בני זוג הרוצים לקיים אורח חיים משותף, כך גם השותפים הרוצים להקים עסק או מיזם משותף. כמו בנישואין בהתחלה הכל נראה ורוד ומבטיח, אך המציאות לעיתים חזקה מכל תסריט אופטימי. המציאות בחיי השותפות מעמידה לשותפים אתגרים לא פשוטים, מחלוקות וקשיים.

זיו אור - משרד עורכי דין
bottom of page