top of page

כתבות ומאמרים

#34 //
הבית נמכר נמוך משוויו
לאחיו של המתווך

בעלי בית מקרית חיים טוענים בתביעתם כי קיבלו בהמלצת המתווך מחיר נמוך במאות אלפי שקלים מערכו הריאלי של הנכס.
דייר נוסף בבניין מכר את ביתו במחיר גבוה בהרבה.
הנתבע: "תביעה חסרת כל שחר"

 

לכתבה ב MYNET >>

לכתבה המצולמת >>

Taking the Key

#31 //
בית המשפט מחק חוב בסך
147 אלף ש"ח לאם חד-הורית 

ל', תושבת כרמיאל הסובלת ממחלות כרוניות, נקלעה לחובות של עשרות אלפי שקלים שלא הצליחה לעמוד בהם • לאחר מאבק עיקש החליט בית המשפט למחוק את חובותיה של האם תוך הבנה כי גם אם תעבוד בעבודה שתמצה את פוטנציאל ההשתכרות שלה, היא לא תוכל להחזיר את החוב.

 

לכתבה ב mako >>

לכתבה המצולמת >>

Woman Standing in an Empty Court

#28 //

בגלל קורונה ובירוקרטיה: מיכאל הנכה תקוע בבית

מיכאל רוזנברג, 73, נכה בשיעור של 100% המתנייד בקלנועית ומתגורר בדיור ציבורי בכרמיאל, ממתין יותר משנתיים להתקנת רמפה במדרגות הגישה לבניין מגוריו. ההתקנה מתעכבת מסיבות שונות.

לכתבה במעריב >>   
לכתבה ב MSN >>

לכתבה בזהר.נט >>   
לכתבה המצולמת >>

לכתבה בזוהר הצפון >>

Blue wheelchair

#25 //

שידור רדיו 'כאן' ברשת ב' 

עו"ד זיו אור המתמחה בדיני עבודה מתראיין בתוכניתו של ערן זינגר ברשת ב' ועונה על שאלות המאזינים בתקופה המאתגרת בצל הקורונה- דיני עבודה, חובות מעסיק, זכויות עובדים ועוד.

להאזנה לתוכנית >>

Post-KORONA.png

#22 //

קבלן איחר במסירת דירה ונדרש לפיצויים של 100 אלף שקל

שני זוגות שרכשו דירה בפרויקט מגורים בחצור הגלילית הגישו תביעה לפיצויים בגין איחור של יותר מ-4 חודשים במסירת הדירות. בית המשפט: לא מדובר בעיכובים חיצוניים, יש לפצות על האיחור.

לכתבה בביזפוטל >>    

לכתבה ביתד נאמן >>

לכתבה במרכז הנדל"ן >>   

לכתבה ב-#ניוז >>

פסק הדין >>

home keys

#19 //

חלק א': כך הסתבך פגוע הנפש עם סלקום

מ' בן ה-33 נכנס לסניף סלקום בכרמיאל כדי לתקן את מכשירו. בניגוד לרצונו, יצא עם טלפון חדש - וחויב בעסקה חדשה. כעבור חמש שנים המכשיר עדיין אצלו, ללא שימוש, חובו עומד על אלפי שקלים וסלקום תובעת אותו בהוצאה לפועל.

להמשך המאמר בוואלה >>

Paying for New Cellphone

#16 //

הקו הדק בין תביעת דיבה לתביעת השתקה

בית משפט השלום בחיפה יידרש בקרוב להכריע בסכסוך שכנים לכאורה, במסגרתו נטען כי בעל נכס בעיר ניהל בית בושת, לשני יש הוכחות לכך, והראשון תבע אותו על לשון הרע.

להמשך המאמר >>

Stairwell

#13 //

שאלת ה-5000 שקל 

משרד עו"ד אור - מרדכי ושות' מחיפה הגיש תביעה נגד ראש עיריית בית-שאן רפי בן שטרית וסגנו אליעזר כהן זרה על הפרת הסכם. טוענים: "כל פניותינו להסדר החוב העלו חרס"

להמשך המאמר >>

לכתבה ברשת ב' >>

לכתבה במשפט-נט >>

Contract Review

#10 //

קורבן ראשון של חורף:מצא את מותו בורך למועדון הגמלאים

לוחמי האש, שחילצו את הנהגת שנתקעה במנהרה ברחוב חלוצי התעשייה, לא הבחינו ביוסף קילינסקי, ככל הנראה
מאחר שעבר למושב האחורי של מכוניתו.

להמשך המאמר >>

Rainy Day

#7 //

מהי ליטיגציה?

תחום הליטיגציה (התדיינות) בעולם המשפט בא לתאר תחום הנוגע למיומנות אישית בכל הנוגע לאופן ההתדיינות

בבית המשפט. תחום זה מהווה כיום

נישה ייחודית ולה התמחות נפרדת במשרדי עורכי דין רבים הן בישראל והן ברחבי העולם.

להמשך המאמר >>

In Negotiation

#4 //

הצק חזר? יש דרך חזרה

על פי נתוני בנק ישראל מתחילת שנת 2014 ועד סוף חודש יולי, כ- 1.6 מיליון צ'קים חזרו במהלך תקופה זו, בסכום של כ- 15 מיליארד שקל. סיבת ההחזרה היא "אי כיסוי מספיק".

להמשך המאמר >>

Signing Check

#1 //

לפני שאתה נכנס לשותפות תבדוק איך אתה יוצא ממנה

בין בני זוג הרוצים לקיים אורח חיים משותף, כך גם השותפים הרוצים להקים עסק או מיזם משותף. כמו בנישואין בהתחלה הכל נראה ורוד ומבטיח, אך המציאות לעיתים חזקה מכל תסריט אופטימי. המציאות בחיי השותפות מעמידה לשותפים אתגרים לא פשוטים, מחלוקות וקשיים.

להמשך המאמר >>

Shaking Hands

#33 //
אטימות בהוצאה לפועל כלפי חייבים קטנים וקשי יום

נשללה בקשתה של אישה מבוגרת, המתפרנסת בדוחק וגרה עם בעלה הנכה בדיור ציבורי, למחיקת חוב קטן שאין ביכולתם להחזיר. ברשות האכיפה והגבייה ציינו כי החוב לא אמור ליפול על ילדיהם, אבל התעלמו מהעובדה שאין להם ברירה אחרת.

 

לכתבה במעריב >>

לכתבה המצולמת >>

Senior with Mask

#30 //

הביטוח הלאומי קיזז בטעות אלפי שקלים מקצבת עיוור

אב לשלושה ילדים טוען כי הגיע לפת לחם בעקבות הפחתה דרמטית בסכום הקצבאות שקיבל בשנתיים האחרונות. הביטוח הלאומי: "הוא יזוכה ב־30 אלף שקל".

 

לכתבה במעריב >>

לכתבה המצולמת >>

לכתבה במדינט >>

לכתבה בחיפה טיימס >>

Thinking Man

#27 //

אלכסנדר אוגליקו נגד הביטוח הלאומי

אלכסנדר אוגליקו תושב עפולה ביקש לטוס לאוקראינה לקבר אימו, הביטוח הלאומי הוציא צו עיכוב יציאה מהארץ. עכשיו הוא תובע את הביטוח הלאומי בטענה כי רשלנות הפקידים הובילה לצו.

לכתבה המצולמת >>

Airplane

#24 //

הוצאתם צו בידוד? קחו אחריות

כל העיניים צריכות להיות נשואות היום לבג"ץ, לעתירה שהוגשה כנגד המדינה במטרה לחייבה לממן את ימי המחלה לעובדים השוהים בבידוד. משמעות ההחלטה שתתקבל שם קריטית לכולם, בטווח הקצר והארוך, ועשויה להסתכם בעלויות של מיליארדי שקלים.

לכתבה בכלכליסט >>

Blood Test

#21 //

הקבלן התרשל בשמירה על הבטיחות? אל תקנו ממנו דירה

מי שנתקל בפרסומים על חשש לחיידק סלמונלה בטחינה של רשת שיווק גדולה - יחשוב פעמיים אם לרכוש שם שוב. אז למה הצרכנים עדיין רוכשים דירות מקבלנים שבאתר הבנייה שהם מנהלים נפצע או נהרג עובד?

להמשך המאמר בדה-מרקר >>

Building Under Construction

#18 //

מי אמור לשלם על רכב שפתאום עולה באש?

חודש לאחר עלייתו לכביש של ג'יפ מרצדס יוקרתי, הותקנו בו אביזרים ולאחר מספר חודשים הרכב היוקרתי עלה פתאום באש בחניית הבית • בית המשפט חייב את חברת הביטוח לשלם פיצוי לבעל הרכב, ולא את החברה שהתקינה את האביזרים.

להמשך המאמר במגדלור >>

Flames

#15 //

פשיטת רגל

הליך פשיטת הרגל, אף כי אינו נח מבחינה תדמיתית, עשוי בהרבה מן המקרים להוות פתרון לחייבים אשר נקלעו למבוי סתום בכל הנוגע לתשלום חובותיהם, ובפועל, ההליך הינו בבחינת מנהרה אשר בסופה נקודת אור - הוא קבלת "הפטר". הפטר פירושו- החלטת בית המשפט הקובעת שהחייב פטור מכל חובותיו.

להמשך המאמר >>

Stack of Envelopes

#12 //

מלכודת הדבש של לקיחת הלוואות בישראל

בתקופה האחרונה אנחנו מוצפים מכל עבר בהצעות להלוואות. חברות כרטיסי האשראי, הבנקים, חברות הביטוח וחברות פרטיות נוספות משווקות לנו, הלקוחות, הלוואות בתוך 36-24 שעות, בלחיצת כפתור או שיחת טלפון...

להמשך המאמר >>

לצפיה בכתבה מערוץ 10 >>

Pile of Coins

#9 //

תובעים פיצוי ממפרסם פוסט: התאבד בגלל שיימינג

גרושתו וילדיו של תושב הצפון טוענים כי פרסומים שקריים על אודותיו בפייסבוק הביאו להתאבדותו. הנתבע אישר כי הפרסום נועד ללחוץ עליו להחזיר כסף, אך מתכוון לטעון במשפט "אמת דיברתי"

להמשך המאמר >>

Keyboard

#6 //

פינוי מושכר- שוכרים שלא עומדים בתנאי הסכם השכירות

אחת מן הבעיות איתם מתמודדים משכירים רבים היא התופעה בה השוכר מפסיק בתשלומי שכר הדירה ומסרב במקביל לפנות את הנכס. משכירים רבים מתארים מצבים כאלו כמצבים בהם הם חשים חסרי אונים ממש ובמיוחד במקרים בהם לא דרשו במעמד החוזה ערבים כפי שמותיר להם החוק.

להמשך המאמר >>

Moving Boxes

#3 //

התבטאויות על רקע

לאומני בעבודה

התבטאויות על רקע לאומני ברשתות החברתיות גורמת למעסיקים בעיה אמיתית, מעבר לדילמה המוסרית האישית של כל מעסיק על פי לאומיותו, דתו ודעותיו. התבטאות עובדים ברשתות - החברתיות מביאה למצב בעייתי ביותר בו המעסיקים ניצבים במרכז המתח בין חופש הביטוי מחד, לבין זכות המעסיק לשמור על קניינו הוא עסקו.

להמשך המאמר >>

Waiting Area

#32 //
פרסמה פוסט על מקלחון מקולקל ונתבעת על 75 אלף ₪

ש' ביקשה לקנות לאמה החולה מקלחון, כדי שתוכל לחיות בביתה בנוחות. לאחר שעברה סאגה של דחיות והתקנה מקולקלת, ללא שקיבלה החזר, החליטה לפרסם פוסט בפייסבוק ובו תיארה את עגמת הנפש. בתגובה החליט המתקין לתבוע אותה.

לכתבה ב N12 >>

לכתבה המצולמת >>

לכתבה בידיעות הצפון >>

Hotel towels

#29 //

חברת כ.א.ל עיקלה כספים של ניצול שואה ממעלות-תרשיחא

יוסף כץ, אלמן בן 81, שמטפל בבנו הנכה, המתין לכספים מחברת הביטוח, כדי לרכוש רכב, לאחר שרכבו הקודם נהרס כליל בתאונה. אלא שאז התברר לו שחברת כ.א.ל שמה את ידה על הכספים.

לכתבה בבלינקר >>

Credit Card

#26 //

האסירים החדשים - 300 אלף חייבים בהוצאה לפועל

אדם שנמצא בחוב שקול לעתים לאדם שנמצא בכלא - חופש המחיה ויכולת התמרון מצומצמים ולפעמים אפילו הקשר עם הסביבה מוגבל מאוד. ואולם, בניגוד לאסירים, החייבים לא מקבלים תמיכה ושיקום, ונדרשים לקחת הלוואות שעשויות למוטט אותם.

לכתבה המצולמת >>

לכתבה בדה-מרקר >>

Looking Out of a Skyscaper

#23 //

רשות המסים הציבה דרישות סותרות, ביהמ"ש ביטל חיוב מס

בית המשפט המחוזי בחיפה ביטל שומות מס שהוצאו לנישום, לאחר שקבע כי לא יכול להיות מצב שבו אגף אחד של הרשות (מע"מ) יחייב על בסיס קביעה אחת - בעוד אגף אחר (מס הכנסה) יחייב על בסיס קביעה הפוכה.

לכתבה בגלובס >>

Two Men in Office

#20 //

חלק ב': כך הסתבך פגוע הנפש עם סלקום

בוואלה! NEWS פורסם כי חברת הסלולר תבעה בהוצאה לפועל את מ', המוכר כנכה 100%, לאחר שלטענתו חויב בגין מכשיר חדש בניגוד לרצונו. עם השנים החוב תפח, וכעת בחברה החליטו לסגור את התיק. סלקום: "לאור רגישות המקרה, יצרנו קשר כדי לבטל את החוב"

להמשך המאמר בוואלה >>

Holding Phones

#17 //

חוק נתוני האשראי הוא (עוד) מתנה לעשירים

מאגר נתוני האשראי יאפשר לעוד ועוד חברות להנציח את המצב הקיים: הלוואות זולות לבעלי יכולת והלוואות יקרות לעניים. זה המשך ישיר של מה שקורה במסדרונות הכנסת. דעה.

להמשך המאמר ב-mako >>

לכתבה בישראל היום >>

לכתבה בדה-מרקר >>

Credit Card

#14 //

איחוד תיקים עלול להיות תיק לכל החיים

אנשים מוצאים עצמם במצב בו הם חייבים הרבה כסף בתיקי הוצאה לפועל, נמצאים בפני דילמה אמיתית באשר לאופן בו הם יסדירו את חובותיהם, זאת בהתייחס ליכולת הפירעון שלהם והזמן שיידרש לשלם את מלוא חובותיהם.

להמשך המאמר >>

Dark Leather Messenger Bag On Wood

#11 //
לראשונה הוגשה תביעת דיבה על תוכן שהועבר בווטסאפ

קביעה פלילית לכאורה של משתתף בקבוצת דיון של חברי מרכז ליכוד כלפי אדם שאינו חבר בקבוצה, גררה תביעת לשון הרע מצידו. עוה"ד: “כל פרסום משפיל יכול להוביל לתביעה”

להמשך המאמר >>

Man Trying App

#8 //

תקלה בטיחותית שהייתה יכולה להסתיים בסכנת חיים

לקוח נכה, שרכש רכב חדש ותקול מחברה מוכרת, טורטר לא פחות מ-20 פעם למוסך ובכל פעם נשלח לביתו. ״מדובר בתקלה בטיחותית שהייתה יכולה להסתיים בסכנת חיים ואפילו מעבר לכך״.

להמשך המאמר >>

Car Dashboard

#5 //

איך לחתום על חוזה מקרקעין מבלי שהקרקע תישמט לנו

קניה ומכירה של דירת מגורים נחשבים לצעד הכלכלי המשמעותי ביותר שכמעט כל אחד מאתנו עושה לפחות פעם אחת בחייו. אסקור לפניכם טיפים בודדים שחשוב לזכור לפני שממהרים לחתום על הסכם המכירה, זכרו!! ככל הנראה זו העסקה של חייכם.

להמשך המאמר >>

Professional Growth

#2 //

חברה מפרת חוק

יזמים פותחים חברה לצרכים שונים, חלקם לא תמיד עבור הפעלה של מיזם עסקי כזה או אחר (כחלק מתכנון מס, נאמנות וכדומה). רבים מאותם אלה שפותחים חברה כלל לא מגיעים לכדי הפעלתה או לעשות שימוש בה ואף לא פותחים לאותה חברה תיק במס הכנסה ומע"מ.

להמשך המאמר >>

Business Meeting
bottom of page